Biografia

Zofia Zarzecka, urodzona 16 grudnia 2008 roku w Warszawie, to utalentowana polska zawodniczka windsurfingowa związana z Yacht Klub Polska Warszawa. Jej sportowa pasja rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy dołączyła do sekcji optimist. Już na początku kariery wykazywała się determinacją i zdolnościami, co zaowocowało późniejszym rozwojem w tym fascynującym sporcie.

W 2019 roku Zofia podjęła nowe wyzwanie, przechodząc do sekcji windsurfing trenowanej przez Witolda Nerlinga. Jej zamiłowanie do tego sportu skoncentrowało się zwłaszcza na klasie IQ Foil, w której trenuje od dwóch lat. Od tego momentu Zarzecka zaczęła odnosić imponujące sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Jej wyjątkowe umiejętności i zaangażowanie zaowocowały również włączeniem jej do kadry narodowej w grupie juniorów. Już od dwóch lat Zofia Zarzecka reprezentuje Polskę na międzynarodowych zawodach, zdobywając uznanie nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Zdolności sportowe Zofii, połączone z ciężką pracą i determinacją, wskazują na obiecującą przyszłość tej młodej sportsmenki, która nie tylko zdobywa nagrody, ale również inspiruje innych do podążania za swoimi pasjami i marzeniami.

Prywatnie Zofia uczęszcza do XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie. Jest w drugiej klasie o profilu matematyczno-fizycznym z rozszerzonym językiem angielskim i francuskim. Szkoła wyróżniła jej osiągnięcia przyznając jej stypendium sportowe.